fbpx

Tegevusloa muutmine

Mida teha, kui ettevõtte tegevusvaldkond on sama, aga muutus juriidiline nimi? Kas tuleb uuesti alustada tunnustamise protsessiga? Vastab Harjumaa Veterinaarkeskuse vanemspetsialist pr Tatjana Nurk.

Kui ettevõtte tegevusvaldkond on sama, aga muutunud on vaid ettevõtte juriidiline nimi, siis tuleb Veterinaar- ja Toiduametile saata jaemüügi- ja toitlustusettevõtte tunnustamise otsuse muutmise taotlus. Kuna tegemist on sama juriidilise isikuga, siis ettevõtte võib jätkata tegutsemist enne uue otsuse saamist. Objekti uuesti üle vaatama samuti ametnik ei tule, sest muutub ainult firma nimi. Kontrolli teostatakse siis kui vahetatakse käitlejad või käitlemisvaldkonnad. Otsuse muutmiseks läheb aega umbes 1 nädal.

Mitteloomsete töötlemisettevõtete tunnustamiseks kasutada järgmist taotluse vormi SIIN (avamiseks vajutage käsklus “Open” või “Avage,” teid suunatakse VTA kodulehe kaudu).

Ettevõtte juriidilise nime muutmiseks piisab vabas vormis kirjutatud taotlusest (tekst a la: “Plume muuta Veterinaar – ja Toiduameti peadirektori päev.kuu.aasta käskkirja nr … OÜ Ettevõte nimi tunnustamise otsus seoses ettevõtte nime muutusega). GC.